Standard.al

Kosovë/ Britania e Madhe bën thirrje që të respektohet Kushtetuta pas votimit të mocionit: Mbrojtja e popullit gjatë urgjencave shëndetësore duhet të jetë prioritet

0

Pas votimit të mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti, Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka bërë thirrje që të respektohet Kushtetuta e vendit.

Në një komunikatë të lëshuar në orët e hershme të mbrëmjes të së enjtës, kërkohet që mbrojtja e popullit të Kosovës të jetë parësorë në kohën kur është përhapur pandemia.

‘’Mbretëria e Bashkuar mori parasysh votën e mosbesimit në Kuvend më 25 mars dhe bën thirrje që Kushtetuta të vazhdojë të respektohet. Mbrojtja e popullit të Kosovës gjatë kësaj urgjence shëndetësore duhet të jetë prioriteti i parë i qeverisë së re ose qeverisë në detyrë.’’, thuhet në reagim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.