Standard.al

23 të vdekur dhe 820 të infektuar në Greqi, shtohen rastet në gjithë rajonin…

0

Në Greqi numri i viktimave nga koronavirusi ka shkuar në 23, ndërsa të infektuarit janë mbi 820, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 78 raste të reja infeksioni. Sipas mediave greke nga 134 pacientë të shtruar në spital, 53 janë të intubuar.

Në Serbi në 24 orët e fundit janë regjistruar 2 viktima nga koronavirusi kurse numri i përgjithshëm i të infektuarve është rritur në 382. Dy viktimat kanë qenë të moshës 80 dhe 62 vjeç me sëmundje të mbartura

Serbia ka shënuar edhe dy viktima nga koronavirusi vetëm në 24 orë. Ministria e Shëndetësisë që ka bërë të ditur lajmin ka thënë se bëhet fjalë për pacientë që kanë vuajtur nga sëmundje të ndryshme, njëkohësisht dhe njeri prej pacientëve ka qenë 80, kurse tjetra 62 vjeç.

Edhe në Kroaci janë regjistruar dy viktima teksa të infektuarit janë 481.

Në Slloveni të infektuarit me Covid-19 janë 528 kurse viktimat janë 5.

Turqia deri tani ka regjistruar 59 viktima dhe më shumë se 2400 të infektuar

Në Kosovë totali i të prekurve me koronavirus është 71 teksa është regjistruar edhe një viktimë

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 29 raste të reja me koronavirus, 20 në Shkup, 3 në Kumanovë, 3 në Veles, 2 në Prilep dhe 1 në Dibër për një total prej 177 personash.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.