Standard.al

Mjeku Tritan Kalo jep recetën e çuditshme kundër coronavirusit…ja cila është

0

 

Në këto ditë kur prezenca e ndihmës klinike në distancë nga mjekët infektivë ka qenë e pandalur, qoftë përmes televizioneve, por edhe nëpërmjet portaleve, dhe rrjeteve sociale.
Një prej tyre, mjeku Tritan Kalo në rrjetin e social, ka lënë një shënim mbi një recetë të çuditshme duke e quajtur madje edhe ndërkombëtare. Nga postimi i plotë, ja cila është receta: “Një recetë mbarëkombëtare…24 Mars 2020 ora 21:00….Në këtë kohë “COVIDIANE” na duhet edhe pak OPTIMIZËM GASTRONOMIK…Jeni të mirëpritur miq e shokë, kuptohet nëse jua lejon Qeveriu daljen në këtë orë, që të konsumojmë sa është ende e ngrohtë këtë pjatë me përbërës mbarëshqiptarë: trahana Lunxhërie, bukë shtëpie me miell katunarije, suxhuk pikant Prizreni, vaj ulliri Berati e Patosi përzier, pluhur speci të kuq nga Gramshi, djath dele Konispoli, ujë Selite, kripë Narte si dhe duart e shkathëta të një djali me përzierje genike Elbasani dhe Gjirokastre….Mos tju lëshojë zemra bashkëkombasit e mi…..NE BASHKË DO TIA DALIM MBANË!!!!”, shkruan Kalo, si duket me plot të drejtën që njerëzit, qytetarët e tij të ushqehen më pasuritë që i falur natyra, shëndetshëm e të sigurtë.standard.al

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.