Standard.al

Messi dhe Guardiola bëjnë gjestin e mrekullueshëm/ Dhurojnë nga 1 mln euro për spitalet në Barcelonë

0

Lionel Messi dhe Pep Guardiola janë dy prej njerëzve më të paguar në botën e futbollit, ndërsa sipas mënyrës së tyre kanë dashur të ndihmojnë luftën kundër Coronavirus, që në Spanjë është bërë dramatike dhe ka shkaktuar shumë viktima.

Gettyimages 143924530

Ylli argjentinas ka dhuruar 1 milion euro një prej spitaleve të Barcelonës dhe një tjetri në Argjentinë. Edhe Pep Guardiola nuk është kursyer. Trajneri i Manchester City, gjithashtu ka dhuruar 1 milion euro për fonacionin “Àngel Soler Daniel” në Barcelonë. Këto para do të shpenzohen për blerjen e mjeteve të nevojshme sanitare dhe mbrojtëse për mjekët dhe infermierët spanjollë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.