Standard.al

Covid-19/ Meta: Të mbrojmë mjekët dhe infermierët, Shqipëria ka mundësi testimi

0

Presidenti Meta eshte sot i ftuar ne studion e Real News me gazetarin Sokol Balla dhe Fatos Lubonja, per te folur rreth situates se veshtire qe vendi po kalon nga covid-19.

 

Meta: Detyra kryesore ndaj kesaj sfide eshte te mbrojme vijen e pare e cila perbehet nga mjeket dhe specialistet. Te mos nodhemi ne situaten e Bullgarise ku eshte nxjerr ligji ,qe denohen me burg mjeket dhe infermieret nese nuk duan te shkojne ne punen e tyre. Shqiperia ka dhe do te kete mundesi per testimin me tampone. Testohet cdo person qe ka simptoma ose ata qe sipas gjurmimin ka dal se kane qene kontakte te te infektuarve me pare.

 

 

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.