Standard.al

Horoskopi 18 mars, një ditë jo e mirë për këto shenja

0

Dashi

Ditën e sotme do ndiheni të keqkuptuar dhe një ndjenjë ankthi ju pengon të arsyetoni qartë; prandaj këshillohet të mbani një profil të ulët: shmangni ndonjë arsye tensioni me njerëzit e afërt, mos u merrni me aktivitete të përditshme dhe mos prisni të pamundurën nga fiziku. Përpiquni të shkoni mirë me partnerin, pavarësisht gjendjes tuaj.

Demi

Ditë e paharrueshme për demin! Të gjithë planetët, saktësisht të  dhjetë, janë rreshtuar në anën tuaj: një garanci e bukur për ju! Ata bëjnë çdo lëvizje tuaj të sigurt. Marrëdhënie të bukura emocionale në këtë ditë. Dashuria mbi të gjitha do t’ju sjellë siguri dhe një qëndrueshmëri të forte. Do keni marrëveshje të mira me njerëzit.

Binjakët

Ju mund të zgjidhni, me vendosmëri dhe dashamirësi, një pyetje në fushën e punës, ose të rifilloni bisedime për një biznes, fillimisht të paqartë por më pas shumë bindës. Mbrëmja do ju katapultojë në një atmosferë shumë romantike, gati-përrallë dhe lumturia që do përjetoni ju dhe partneri do jetë e madhe.

Gaforrja

Ju nuk do të jeni në formë fort të mirë sot: Bëni kujdes me frymëmarrjen, kini ritme të rregullta të jetës në lidhje me ushqimin dhe gjumin. Këto do jenë ilaçet më të mira për trupin dhe shëndetin tuaj. Për të shmangur problemet, përqendrohuni vetëmm në punën tuaj. Një reflektim i bukur do t’ju lejojë të rregulloni ato që nuk funksionojnë në çift.

Luani

Me një ushtri të planetëve në Bricjap ju do ndjeheni  të fort në çdo situatë: sigurisht që nuk do ju braktisë as ndjenja për të qenë fitues! Periudha Do jeni shumë të fiksuar në lidhje me mirëqenien fizike dhe pamjen. Ditë e rëndësishme për të zgjidhur problemet me miqtë ose në një marrëdhënie. Shkarkoni energjinë e tepërt.

Virgjëresha

Shkathtësi e madhe, gjendje shpirtërore dhe krijimtaria për të shitur: këtu janë dhuratat e Hënës në Bricjap, në fushën e pestë. Dita fillon në mënyrën më të mirë, falë favorit të yjeve. Askush nuk do të jetë në gjendje t’ju ndalojë dhe çdo qëllim do të jetë në mundin tuaj. Në fushën sentimentale, do të keni mundësi të shpikni gjeste të reja për të rishkruar marrëveshjen me partnerin tuaj të zakonshëm.

Peshorja

Nëse nuk doni të hyni në një konflikt me fqinjin tuaj, përpiquni të shmangni takimin me ta. Heshtja ose heqja dorë do t’ju japë një avantazh. Përveç gjumit më shumë, shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme: jeni në një moment shumë delikat.

Akrepi

Duhet të pranohet që në këtë periudhë shumica prej jush janë në gjendje të punojnë me zell të madh: Njohuritë dhe profesionalizmi juaj do të jetë një domosdoshmëri. Një mbrëmje shumë e këndshme është paralajmëruar për të gjithë ju, në emër të relaksimit, argëtimit dhe paparashikueshmërisë. Kujdesuni për ekuilibrin tuaj psikofizik dhe mbani mend.

Shigjetari

Gjatë kësaj periudhe, puna dhe biznesi monopolizojnë vëmendjen tuaj, por Venus në fushën e gjashtë ju fton të reflektoni për rreziqet që rutina mund të krijojë në jetën e një çifti. Mundohuni të gjallëroni lidhjen tuaj, mbase duke befasuar partnerin tuaj me një mbrëmje romantike. Lejoni vetes pak dembelizëm, disa momente që ju t’i kushtoheni relaksimit dhe hobeve tuaja të preferuara.

Bricjapi

Do të keni ide të shkëlqyera se si të organizoni punën tuaj, të përmirësoni të ardhurat tuaja dhe ta bëni marrëdhënien tuaj me të dashurin edhe më tërheqëse, si emocionalisht, ashtu edhe erotik. Dëshira për të ndërmarrë një hap të rëndësishëm do të trokasë në derën e shumëkujt. Ju do të vlerësoni një telefonatë të papritur, një ftesë të papritur për darkë ose një program mbrëmjeje të miqve.

Ujori

Do të duhet të përballeni me disa pengesa të papritura, të vogla, por mos u shqetësoni sepse do të keni mundësinë të gjeni forcën e nevojshme për të kapërcyer vështirësitë e ndryshme dhe këtë moment të mundimshëm. Le të flasim për jetën private. Tregoni simpati me partnerin dhe anëtarët e familjes dhe sqaroni një herë e përgjithmonë një çështje të jashtëzakonshme, mbase të një natyre financiare.

Peshqit

Ditë fantastike: Do merrni një lajm të mire ose një dhuratë të bukur të papritur! Yjet sigurojnë, në të vërtetë, një forcë të madhe bindëse dhe një entuziazëm lëvizës që do të sigurojë kontroll për ata që do të duhet të merren me ju. Sensualiteti juaj do të arrijë lartësitë e përmbushjes për të cilat kurrë nuk dyshonit se mund të kishin ekzistuar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.