Standard.al

Më shumë se 2 mijë të infektuar nga koronavirusi, humb jetën i katërti në Gjermani

0

Një person i katërt ka vdekur nga koronavirusi në Gjermani, ku numri total i të infektuarve ka shkuar në 2078. Kjo gjë u bë e ditur nga autoritetet shëndetësore gjermane, duke nënvizuar se viktima e fundit, një 67-vjeçar ka vdekur në Landin e Baden-Wurttemberg dhe është i pari jashtë landit të Reno Westafilisë veriore, ku është regjistruar numri më i madh i rasteve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.