Standard.al

Dy të infektuarit me Covid-19, mjekja Najada Çomo tregon me çfarë po trajtohen babë e bir

0

Najada Çomo, shefe e shërbimit infektiv në QSUT ka folur për gjendjen e dy të infektuarve me Covid-19.

‘Gjendja shëndetësore e dy të infektuarëve është e kënaqshme. Nuk kanë shfaqur probleme të rënda shëndetësore’- tha Çomo.

Personat kanë kaluar në pneunomi, që është një ftohje në pjesën e poshtme të mushkërie. Për këtë arsye ata trajtohen me antibiotik. Covid-19 vjen nga një virus viral dhe gjithashtu po trajtohen edhe me medikamentet antiviral- tha shefja e shërbimit infektiv në QSUT./tch

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.