Standard.al

FOTO/ Haradinaj dhe Kurti kapen nën shoqërinë e njëri- tjetrit, ja çfarë festë i bashkon

0

Albin Kurti dhe ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj janë parë nën shoqërinë e njëri-tjetrit pas përplasjeve për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe nga kryeministri aktual.

Në fakt festa e cila i bashkon është Dita Kombëtare e Bullgarisë dhe ambasada në Kosovë ka organizuar një festë ku janë ftuar edhe Ramush Haradinajn dhe Albin Kurti.

Të dy kanë pasur përplasje sa i përket taksës ndaj mallrave serbe, nga njëra anë Kurti që hoqi atë që kishte vendosur Haradinaj sa ishte në qeveri, dhe nga ana tjetër ky i fundit që e quan mashtrues.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.