Standard.al

Protestë/ Besa Shahini, fajtore për krimet seksuale ndaj fëmijëve në shkolla…LARGOHU!

0

Së fundmi janë denoncuar raste të abuzimit të nxënësve nga mësuesit e tyre, ndërsa ka pasur disa reagime të forta për këtë çështje ndërsa është kërkuar edhe dorëheqja e ministres së Arsimit Besa Shahini. Drejtori i Qendrës për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri (CRCA), Altin Hazizaj bën të ditur se sot do të mbahet një protestë para Kryeministrisë ku do të kërkohet dorëheqja e ministres së Arsimit, Besa Shahini.

Postimi i plotë

Sot para Kryeministrise! Deri sa kjo fytyre te largohet nga drejtimi i arsimit publik shqiptar dhe te mbaje pergjegjesi per krimet seksuale ndaj femijeve! BESA SHAHINI JE FAJTORE PER KRIMET SEKSUALE NDAJ FEMIJEVE NE SHKOLLAT PUBLIKE! LARGOHU!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.