Standard.al

Lyoni mposhti Juven në Champions, Ronaldo bën deklaratën befasuese

0

Juventusi u mund dje me rezultatin 1-0 kundër Lyonit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në kompeticionin Uefa Champions League.

Për këtë sfidë delikate ka folur edhe Cristiano Roanldo i cili ka theksuar faktin se ekipi i tij do të gjej forcat për të reaguar në ndeshjen e kthimit me qëllim kualifikimin në raundin tjetër.

Dekalarata e Roanldos:

“Nuk ishte rezultati që deshëm ne, por ndeshjet në Ligën e Kampionëve janë gjithmonë të vështira. Kemi edhe 90 minuta për të luftuar në Torino dhe besojmë se do të kualifikohemi”, tha Ronaldo.

Juventusi dot të presë deri më 17 mars Lyonin për takimin e kthimit i cili do të jetë edhe përcaktuesi për fatin e dy klubeve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.