Standard.al

Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.3 në shtetin fqinj, ja ku ishte epiqendra

0

Një tërmet i shkallës 4.3 në Rihter ka rënë në ishujt Dodecanese të mërkurën rreth orës 4:20 në një zonë detare pranë Karpathos, sipas Institutit Gjeodezik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Thellësia fokale e dridhjes është e vendosur në 10 km dhe përqendrimi në 85 km në juglindje të Karpathos dhe 143 km në jug të Rodos.

  • foto galeri
  • foto galeri

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.