Standard.al

Lajm i fundit/ Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

0

Autoritetet në Maqedoninë e Veriu kanë konfirmuar rastin e parë me koronavirus.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se bëhet fjalë për një paciente e ardhur nga Italia që ka rezultuar pozitive gjatë testit të zhvilluar në orët e pasdites në Infektologji.

Pacientja është e shtruar në repartin e infektologjisë por është në gjendje të stabilizuar. Pacientja ka qenë në Itali për një muaj, po në Itali nuk ka qenë e trajtuar. Ministri tha se nuk ka nevojë për panik dhe se po merren të gjitha masat.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.