Standard.al

FOTO+VIDEO/ Momenti kur De Ligt pëson dëmtimin e tmerrshëm

0

Në këto momente është duke u lujatur ndeshja mes Lyonit dhe Juventusit, e vlefshme për fazën e 1/8-ave në Champions League.

Mirëpo dy minuta para se të shënohej goli nga 22 vjeçari, mbrojtësi i skuadrës torineze, Matthijas de Ligt u detyrua të lejë fushën e lojës për disa minuta për shkak të një dëmtimi që pësoi në kokë dhe në kraharor.

Mbrojtësi i Juventus doli nga fusha i gjakosur, teksa ka marrë ndihmën e parë mjekësore dhe u rikthyer në fushë me kokën e fashuar.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.