Standard.al

E rëndë/ Media italiane: Infektohen 4 fëmijë në Itali me koronavirus

0

Katër fëmijë janë infektuar nga koronavirusi në Itali. Ky lajm është bërë i ditur nga media italiane Ansa.it. Fëmijët e prekur nga koronavirusi janë një vajzë 4 vjeç që tani është shtruar në spital në San Matteo, dy fëmijë 10-vjeç dhe një djalë 15-vjeçar.

Këshilltari i mirëqenies, Giulio Gallera kujtoi se virusi “ka një efekt shumë më serioz te njerëzit e moshuar që kanë patologji të mëparshme”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.