Standard.al

Pëllumb Pipero: Mundësia për ta ndërprerë zinxhirin epidiomologjik të koronavirusit është zero

0

Për mjekun infektolog Pëllumb Pipero, mundësia praktike për ta ndërprerë zinxhirin epidiomologjik të koronavirusit është zero.

I ftuar në “Tempora” nga Sonila Meço në TV Ora, ai u shpreh se simptomat e pacientëve me këtë virus janë të ngjashme me ato të gripit të zakonshëm.

Pipero: Rasti i parë në Itali u shfaq para një jave dhe ju them që virusi ka qarkulluar atje së paku 3 javë më para. Kjo është arsyeja pse rasti zero në Itali nuk po gjendet. Deri në momentin që personi ka shenja klinike, të ngjashme me gripin, diferencën e bën vështirësia në frymëmarrje. Deri më tani, mundësia praktike për ta ndërprerë zinxhirin epidiomologjik është zero. / oranews

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.