Standard.al

Turqia nuk gjen qetësi/ Pas lëkundjeve me 9 viktima në mëngjes, tronditet nga një tjetër tërmet i fortë

0

Pas lëkundjeve të mëngjesit të sotëm, i cili la pas 9 viktima dhe 37 të plagosur, kufiri turko-iranian është goditur pak minuta më parë nga një tërmet me magnitudë 6 ballë të shkalës rihter.

Ende nuk ka informacione për viktima…

Image

Image

Tërmeti i fuqishëm është shoqëruar edhe nga disa pasgoditje të tjera, më i forti me magnitudë 4 ballë.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.