Standard.al

Mot i kthjellët, me reshje bore në verilindje…

0

Sot moti do të jetë me kthjellime në zonë veriperëndimore, ndvrsa në verilindje do të jetë me vranësira dhe rreshje të pakta bore.

Era do të jetë me drejtim verilindje (NE) me shpejtësi 10-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 -1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbteten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -3/7°C

Zonat e ulëta  -1/14°C

Zonat bregdetare 5/15°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.