Standard.al

“22 gjykatës të GJEDNJ të lidhur me lobet ‘Sorosiane’ “

1

Nga Dritan Kaba

 

22 gjykates te perhershem te GJEDNJ nga 100, qe ka trupa e plote, jane te lidhur me OJF, ku vendin kryeaor e ze “Open Society”. Ky eshte nje skandal me vete per gjykaten evropiane dhe drejtesine e vendimeve te saj. Kjo tregon qarte heshtjen dhe pergjumjen e burokrateve te BE dhe arsyen pse nuk i shqeteson kapja e Gjykates Kushtetuese nga banda Rilindje?
Media e madhe e shkruar italiane “il Giornale” ika paraqiut faktet ne nje shkrim te sajin, diten e sotme, me 22 shkurt..
Nese ka nje arsye te forte pae britaniket votuan dy here “pro” per Brexit, nje here ne referendumin e vitit 2016 dhe nje here ne zgjedhjet e dhjetorit te vitit te kaluar ku i dhene nje votbesim te padiakutueshem me nje shumice absolute parlamentare kryeministrit Boris Johnson, eshte pikerisht kapja e gjykatave nga lobet financiare globaliste te spekulanteve boteror.
Boris Johnson ka the gjate fushates se Brexit:: “ nje vend si Britania qe ka vene ne zbatimin para 800 vitesh, fiks ne 1215, barazine e njerezve para ligjit, nuk mund te jene peng i vendimeve te disa gjykatesve qe marrin vendime ne dem te Britanise, per t’i sherbyer interesave te te tjereve.
Keshtu qe edhe Ramaforma e Sorosit pikerisht kete kerkon, kapjen e drejtesise ne te gjitha shkallet e saja.
Tashme i vetmi institucion ende i pakapur eshte Gjykata Kushtetuese. Nese doni te humbni çdo liri tuajen, çdo te drejte dhe te ktheheni ne skllever moderne te grupeve financiaro-globaliste antikombetare, mos dilni ne 2 mars ne mbeshtetje te Republikes dhe Kushtetutes.
Nese doni te jetoni te lire, si qytetare te denje ne vendin tuaj, atehere te gjithe bashke ne Bulevardin “Deshmoret e Kombit” me 2 mars, per mbrojtur Dinjitetin Kombetar, Kushtetuten dhe Republiken!

Fotografia e Dritan Kaba

1 Comment
 1. Edhe Pse Vone Me Presidentin Per Kushtetuten !
  Ambasadore Yuri KIM !
  Ju nuk e dini se cfare po heqim ne nga tradhetia e administrates qe ke ne ambasaden tende sorosiane
  Ju nuk e dini se c,po heqim ne nga korrupsioni i perfaqesueses se BE- Vllahutin e sot Soreka.
  Ju nuk e dini se c,po heqim ne nga barku plot i Bochart.
  Ju nuk e dini se c,po heq Kosova e populli i Shqiperise nga tradhetia MOGERINI RAMA VUCIC.
  Ju nuk e dini se si talleshin me forcen zbuluese te Amerikes, pasi radaret fikeshin kur na vinin anijet luksoze ne ishullin e Sazanit me prostituta klasi, nuk dini sa tonetala arme,droge e prostituta jane nisur e kane ardhur nga brigjet shqipetare.
  Ju nuk e dini se pse emeruan pikerisht ambasadorin italian Kutilo, pse kupola rilndje filloi te komunikonte me radio marrese (cel) te blera ne Rusi,as per paisjet Kecher te ardhur te mbeshtetur nga nje sekt ne Izdrael me mafian.Ju nuk e dini se qe ne ditet e para te ardhjes ne pushtet te rilindjesmortaje u grabit Banka e Shtetit. Ju nuk e dinii se se ne cdo celize te reformes ne drejtesi jane importuar njerezit e mafies rilindje,ju nuk e dini se ketu kane ardh per te pushuar pjestare te Isis, kreu i droges Kolumbiane ,Komorra e Ndrageta .Ju nuk dini se kane futur njerezit e tyre te Guarda di Financa.Nuk mjaftojne disa dite per te thene te vertetat e tragjedise se ketij populli sidomos tash shtate vjet.Ky popull po vun per cdo gje,po skllaverohet deri ne palce, psurite e tij i jane dhene palevve te treta serbo sllave komuniste.Ne vendin tone, ne token e trasheguar me gjak e sakrifica nga te paret tane ne s,kemi me asgje.Boll me leksione demokracie ne nje vend ku sundojne nje grusht horash e horesh. Kerkojme demokraci te drejtperdrejte.
  Andaj po te them: Mos nderhyni ne kete rast mjaft me me rregulla e leksione demokracie ne nje vend e per nje popull qe s,pati kurre demokraci. Hesht e monitoro se si nje popull ne kulminn e deshperimit te tij ,ne planin mafioz sorosian sllav te shpopulimit do te kerkoje ti dal zot fatit te tij mjeran! HESHTNI JU DHE GJITH KOMUNITETI NDERKOMBTAR SE KORRUPSIONI I RRADHEVE TUAJA E MBROJTJA JUAJ ME MEKANIZMA DEMOKRACIE MBAJTI ME FRYME KETE KLIKE GJAKATARE! NE DO JEMI NE SHESH PER DEMOKRACINE QE SE PATEM KURRE ! HESHTNI DHE DILNI KESHTU ZOT NJE POPULLI TE NEPERKEMBUR NGA KJO FARE E ZEZE !
  NUK DEGJOJME ME ASKEND QE NA JEP LEKSIONE DEMOKRACIE. KETE PO TA THOTE NJE NENE QE NJEH PER PRIJES ZOTIN QE BESON NE TE VERTETEN DHE QE KA MBAJTUR NE KURRIZ MBI 50 VJET PADREJTESINE E HAPUR E TE FSHEHTE TE KESAJ KLIKE GJAKATARE.DEMOKRACI TE DREJTPERDREJTE! DEGJO ZERIN E POPULLIT TIM GRUA!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.