Standard.al

Kukësi kalon në avantazh ndaj Tiranës, Vangjeli shënon autogol (VIDEO)

0

Në “Air Albania” ka startuar super dueli për titull mes Kukësit dhe Tiranës. Të dyja skuadra janë në kërkim të fitores që i ngjit automatikisht në vendin e parë.

RASTET DHE GOLAT

53’ GOOL Aksion mjaft i mirë i Kukësit në krahun e majtë, teksa një top i hedhur në zonë devijohet në rrjetën e tij nga Vangjeli

44’ Aksion fantastik i Kukësit, por Rrocaj nuk shënon nga një pozicion shumë i favorshëm në hyrje të zonës duke e dërguar topin jashtë

20’ Idriz Batha provon me një goditje në hyrje të zonës, por Xhika u tregua i gatshëm duke e larguar topin

2′ Muçi provon me një gjuajtje të rrezikshme drejt portës, por tentativa e tij u ndal me vështirësi nga portieri Xhika

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.