Standard.al

Kërpaçi: Largimi i mjekëve është rezultat i keqqeverisjes së Ramës…

0

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi ka reaguar lidhur me emigrimin masiv të shqiptarëve dhe sidomos largimin e mjekëve nga Shqipëria.

Përmes një postimi në Facebook, Kërpaçi deklaron se “Largimi i mjekëve është rezultat i keqqeverisjes së Edi Ramës”.

Postimi i plotë

Largimi i mjekëve është rezultat i keqqeverisjes së ER!

Largimi drejt Gjermanisë është kthyer në shpresën e vetme për të punuar në profesion me pagë të mirëpaguar e kushte në punë sepse politikat e qeverisë nuk japin mbështetje reale për profesionistët e shëndetësisë!

Dhuna e ushtruar dje, ndaj studentëve është shembulli i dhunës së përditshme që ushtrohet me rritjen e taksave dhe pengesat që kanë familjet Shqiptare!

Dhuna, pengimi i të drejtës së fjalës është modeli i bashkëqeverisjes së Rilindjes!

I ka ardhur fundi! Askush nuk mund të na dhunoj e të na dëboj nga shtëpia jonë!

Shqipëria është shtëpia jonë!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.