Standard.al

Basha takim me studentët: Opozita e bashkuar do të punojë pareshtur që rinia të mos ikë nga vendi

0

Kryetari i PD Lulzim Basha ka postuar një fotografi në “Facebook” mes të rinjve, duke thënë se ai dhe opozita e bashkuar do të punojnë parreshtuar që rinia të mos braktisë vendin.

Postimi i Lulzim Bashës:

Ne do të punojmë parreshtur që të rinjtë mos të largohen nga vendi, duke siguruar arsim dhe punësim dinjitoz për ta.

Sot në mëngjes me disa nga të rinjtë që një javë më parë ju përgjigjën pyetjes time në Instagram se “ç’vendim do të merrnin nëse do të ishin për një ditë ministër i arsimit”.

Frymëzim ta nisësh ditën me të rinj energjikë dhe plot ide për ta bërë Shqipërinë më të mirë.

#PotëDëgjoj

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.