Standard.al

Treni me 160 pasagjerë humb kontrollin/ 2 viktima, disa të plagosur rëndë

0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi ditën e sotme.

Treni i i Sidneit në Melburn me rreth 160 pasagjerë në bord, ka humbur kontrollin, duke dalë nga shinat, e si pasojë  kanë humbur jetën 2 persona dhe disa janë plagosur.

Vagonat e trenit janë rrëzuar, ndërkohë policia dhe zjarrëfikësja kanë shkuar mënjëherë në vendgjarje dhe kanë bërë të mundur nxjerrjen e personave të ngecur në tren të cilët janë dërguar menjëherë në spital. Mësohet se 4 prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë.

Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.