Standard.al

Presidenti Meta: Gjysmë parlamenti shquhet për mashtrime dhe gënjeshtra

0

Kreu i shtetit Ilir Meta do të publikojë sot të tjera prova për atë që ai e quan grusht shteti nga qeveria. Presidenti në një tjetër konferencë për mediat, dy ditë pasi publikoi fakte për kreun e KED Ardian Dvorani, për të cilin depozitoi një shtesë në kallëzimin penal.

Meta shprehet se: ” Gjysme parlamenti shquhet per mashtrime dhe genjeshtra. Kemi nje pergenjeshtrim tjeter ku thote qe shkolla e magjistratures nuk ka … Lidhur me kete propozim per kafenene tek Lana, nuk mund te realizohet ne forme te shtruar pasi kerkon prezencen fizike pasi duhet respektuar kushtetuta dhe legjislacionet. Komiteti i Helsinkit thote se akti i betimit duhet bere vetem para presidentit.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.