Standard.al

Stuhia nxjerr në breg ‘anijen fantazmë’ , ja se ç’thonë ekspertët…

0

Një ‘anije fantazmë’, e cila ishte pikasur në brigjet afrikane gjashtë muaj më parë, përfundoi në brigjet irlandeze si pasojë e Stuhisë Dennis.

Anija e mallrave MV Alta, e gjatë 77 metra, lundron me flamurin tanzanian.

Një zëdhënës i marinës irlandeze tha se kanë bërë një kontroll dhe në bord nuk ka asnjë njeri. Ai shtoi se anija nuk po shkakton ndotje.

Ndërkohë një ekspert tha se kjo që ka ndodhur është e rrallë. “Është diçka që ndodh njëherë në një milion. Anija ka kaluar brigjet afrikane, ato spanjolle dhe angleze dhe ka përfunduar në Irlandë. Nuk kam parë kurrë diçka të tillë,” tha ai.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.