Standard.al

Bie pa ndjenja në fushë, 2 ambulanca futen për t’i shpëtuar jetën…

0

Panik në një ndeshje të kampionatit rumun të futbollit mes Dinamo Bucuresti dhe FC FCSB.

Futbollisti i Dinamos, Slavko Perovic, mori një goditje dhe ra në tokë pa ndjenja, duke shkaktuar panik te të gjithë të pranishmit.

Stafi mjekësor i të dy ekipeve dhe dy ambulanca u futën shpejt në fushë, për ta parandaluar më të keqen.

Gjatë marrjes së ndihmës së parë mjekësore, Slavko Perovic u përmend dhe më pas është dërgua menjëherë për në spital, teksa raportohet së fundmi se gjendja e tij duket e përmirësuar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.