Standard.al

Turqia ‘shkundet’ nga një tjetër tërmet i fortë

0

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë i shkallës rihter ka goditur disa minuta më parë Turqinë dhe Iranin.

Deri tani nuk raportohet për dëme në njerëz dhe materiale, ndërsa kujtojmë se më pak se një muaj më parë Turqia u godit nga një tërmet i fortë me magnitudë 6,8 ballë që la pas dhjetëra të vdekur e qindra të lënduar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.