Standard.al

Denoncim i fortë nga Vasili: Rama dhe Ruçi skandal shtetëror me Komisionin e Venecias!

0

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka denoncuar votimin e PS-së në Kuvend për ndryshimin e ligjit për betimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Vasili shprehet se votimi u krye kur në Tiranë ishin ftuar ekspertët e Komisionit të Venecias, të cilët do të japin rekomandimet për të njëjtën çështje që votuan socialistët.

Nga foltorja e LSI, Vasili deklaron se votimi i ligjit, në kohën që PS ka kërkuar ekspertizë nga Venecia është një skandal shtetëror dhe turp politik për qeverinë dhe drejtuesit e Parlament.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.