Standard.al

Barcelona mposht Getafen në Camp Nou dhe “mbërthen” Real Madrid

0

Barcelona mposht me rezultatin 2-1 Getafen, në pjesën e parë shenoi gola mjaft të bukur të Antoine Griezman dhe Sergio Roberto.

Me këtë sukses, katalanasit mbërthejnë Realin në vendin e parë në kuotën e 52 pikëve, ndonëse madrilenët kanë një ndeshje më pak, teksa nesër në mbrëmje do të përballen në “Bernabeu” me Celta Vigon.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.