Standard.al

EMRI/ Tentoi të pë*dhunojë dy gra, dënohet me burg shqiptari

0

Altin Bushati, një 42 vjeçar shqiptar, është dënuar me 13 vite burgim në Britani, pasi në vitin 2017, sulmoi 2 gra.

Sipas medias britanike, Bushati kishte qëllime për ti përdhunuar këto gra.

Ai kishte tentuar t’i detyronte me forcë për të kryer marrëdhënie seksuale me të.

Mediat e cilësojnë Bushatin si ‘përdhunuesi i Harloë’.

Ai u arrestua më 7 korrik të 2017 në Harloë dhe sulmet kishin ndodhur brenda në harkun kohor të një viti, në korrik 2016 dhe 2017.

Përfundimisht ai u shpall fajtor për katër akuza, për përdhunim, dy akuza sulmi fizik dhe një akuzë sulmi seksual.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.