Standard.al

Dalin fotot e çuditshme brenda anijes ku qëndrojnë njerëzit e prekur nga koronavirusi

0

Anija turistike “Princesha e Diamanteve” vijon të mbahet në karantinë, pasi çdo ditë brenda saj raportohen raste të reja me koronavirus.

Që prej 4 shkurtit, anija ndodhet në Yokohama të Japonisë dhe deri më tani 219 persona raportohet se janë prekur nga virusi vdekjeprurës.

Ky është cilësuar edhe shpërthimi më i madh jashtë territorit të Kinës, duke detyruar autoritetet që të marrin masa ekstreme për izolimin e turistëve.


Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.