Standard.al

Shkundet Japonia nga tërmeti 6.9 Rihter, pritet tsunam në Paqësor

0

Një tërmet me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore. Sipas të dhënave paraprake tërmeti ka qenë me epiqendër në ishujt Kuril të cilat janë në territorin rus.

Ky tërmet është ndier nga 10 milion banorë ndërkohë deri tani nuk raportohet për viktima. Por ajo cfarë ka raportuar EMSC është se ka një rrezik për cunam në oqeanin Paqësor.

  • foto galeri
  • foto galeri

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.