Standard.al

Rama “prenoton” Fevziun, pasi Meta paralajmeroi konferencë…

0

Zyra e shtypi e Presidentit Meta paralajmëroi se kreu i shtetit do të dalë sot pasdite në një komunikim me gazetarët.

Presidenti e cilëson antikushtetuese, ndryshimet ligjore lidhur me procedure e betimit të anëtarëve të organeve kushtetuese te Presidenti i Republikës. Presidenca kritikon miratimin e ligjit vetëm pak orë para fillimit të takimeve të Komisionit të Venecias në Tiranë, të thirrur nga vetë Kuvendi.

Pas paralajmerimit te Metes duket se Rama behet gati per show-n  e radhes , kete here tek Bledi Fevziu. Duket se kryeministri ka dicka per te thene, dhe pikerisht pas paralajmerit nga Presidenti, “prenoton” Fevziun per sonte ne mbrëmje! Çfarë pritet?

Nuk kanë qenë të pakta rastet kur kryeministri Edi Rama ka dalë nga vetja neper emisione, duke bere show pafund e pa dhënë asnjeherë përgjigje per problemet e mëdha që po kalon vendi me shtetin ligjor, korrupsionin, kriminalitetin dhe ekonomine.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.