Standard.al

Kompanitë celulare rrisin çmimet/ Vasili: Qeveria nuk ekziston për qytetarët, abuzim i turpshëm dhe skandaloz…

0

Të gjitha kompanitë celulare kanë rritur gjatë muajve të fundit tarifat e shërbimeve për abonentët, në kundërshtim me rregulloren e tregut për telefoninë celulare. Në një reagim në Facebook nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili është i vetmi zyrtar që ka ngritur një shqetësim që përfshin gjithë qytetarët.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Kompanite celulare rritje drastike te cmimeve,por Edi Rames s’ja mban te flase!

Kompanite celulare rritin cmimet.

Asnje fjale nga qeveria.

Qytetaret krejtesisht te pambrojtur.

Qeveria nuk ekziston per qytetaret, por vetem per kompanite e celulareve, qe kane rritur me 15- 20% cmimet e paketave dhe kane dyfishuar cmimin e rimbushjes.

Asnje fjale,asnje veprim, asnje qendrim nga qeveria per te mbrojtur dhjetra mijra qytetare, qe perballen te pafuqishem me rritjen drastike te cmimeve, pa asnje shpjegim.

Ky eshte abuzim i turpshem dhe skandaloz me qytetaret.

Qeveria qe kujdeset me “merak” qe te mos ju preket asnje lek koncesioneve dhe oligarkeve nuk ben asgje per te mbrojtur qytetaret.

Kjo po eshte KÇK, por per kete Edi Rames nuk ja mban te flase.

Turp dhe neveri per qeverine qe hesht!

Fotografia e Petrit Vasili

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.