Standard.al

VIDEO/ Orikumi përfshihet nga flakët, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

0

Një zjarr i madh ka përfshirë një sipërfaqe kullotash në Orikum. Mësohet se era e fortë ka ndihmuar në përhapjen e flakëve duke djegur një sipërfaqe me bimësi të ulët dhe shkurre.

Ndërkohë dyshohet se kemi të bëjmë me zjarrvënie të qëllimshme. Zjarri ka përfshirë një zonë në të cilën nuk futet dot as zjarrfikësja e Vlorës, pasi zona është mocalore me ujë.

Në vendgjarje vetëm policia e Orikumit e cila po mbikqyr situatën./Faxweb.tv

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.