Standard.al

Kjo nuk pritej! Interi në merkato, ofron portierin me eksperiencë

0

Dëmtimi i Samir Handanovic dhe pasiguria e Danille Padellit kanë detyruar drejtuesit e Interit të ndërhyjnë në merkato për të ofruar një portier në skuadër.

Në këtëo kushte kanë firmosur me portierin Emiliano Vivianon. Italiani pasditen e kësaj të hëne ka kryer vizitat mjekësore me klubin zikaltër dhe për të Interi ka gati një kontratë disa mujore deri në fund të këtij sezoni me opsion rinovimi edhe për një tjetër vit.

Aktualisht Viviano është një lojtar pa kontratë që kur mbylli eksperiencën me Sportingun e Lisbonës 25 shtatorin e kaluar. Handanovic pritet të mungoj për disa ditë dhe rrezikon që të humbasë edhe sfidën vendimtare me Juventusin në fillim të muajit Mars.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.