Standard.al

Milani ndez derbin, kryeson 2-0

0

Pjesa e parë e derbit të Italisë mes Milanit dhe Interit u mbyll me rezultatin 0-2 për kuqezinjtë.

Një super Milan i cili e startoi lojën plot energji dhe raste të shumta. Goli i parë erdhi në minutën e 40’ nga Ante Rebic pas një pasimi nga ana e Ibrahimovic.

Ky gol duket se i ka dhënë zemër skuadrës kur vetëm 6 minuta më vonë është Zlatan që shënon sërish.

Një goditje nga këndi që Ibra e shndërron në gol. I vetëm dhe i pamarkuar në shtyllën e dytë ai dërgon topin në rrjetë.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.