Standard.al

Inva Mula rrëfen me lot në sy: Nexhmije Pagarusha nuk ka qenë vetëm ikona e artit

0

Sopranoja Inva Mula ka treguar se ka pasur fatin ta njihte nga afër këngëtaren e madhe                                                   Nexhmije Pagarushën.

Me lot në sy pas homazheve që bëri pranë arkivolit të Nexhmije Pagarushës tha se sot për të është një ditë shumë e dhimbshme.

Inva Mula theksoi se për të Nexhmije Pagarusha nuk ka qenë vetëm ikona e artit.

“E kemi humbur fizikisht por do ta kemi për jetë të jetëve figurën e saj, zërin e saj, kumbimin e saj dhe të gjithë shoqërive artistike. Nexhmije Pagarusha ka qenë për mua jo vetëm ikona e artit por ka qenë edhe një mikeshë shumë e ngushtë e familjes time. Jam rritur me dashurinë e saj, për mua është një ditë shumë e dhimbshme”, tha Mula.

Homazhe ka bërë edhe presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Albin Kurti.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.