Standard.al

Denoncimi i fortë: Operacioni forca e krimit, si prerje gjobash për bizneset!

0

Në Facebook-un e ish kryeministrit Sali Berisha ka mbërritur një tjetër denoncim, nga një qytetar i cili shprehet se OFL është një tjetër mënyrë e gjetur nga qeveria për të shantazhuar kriminelët që të paguajnë gjobën e mbijetesës për pasurinë e pisët.

Postimi i plotë:

Operacioni forca e krimit, si prerje gjobash per bizneset!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

OFL një tjetër mënyrë për të shantazhuar kriminelët që të paguajnë gjobën e mbijetesës për pasurinë e pisët. Emrat e të gjithë atyre me precedentë penalë sidomos jashtë shtetit të çojnë tek një biznes të pajustifikuar. Kur mundet një shtet ti filtroje ata dhe tua sekuestrojë keto pasuri ? Patjetër kur drejtësia ekziston dhe është deri diku e ndarë nga rrymat e politikës. Kjo drejtesi ka gjithçka kushtetutën dhe ligjin. Të njëjtën gjë bëri edhe me ndërtuesit dhe ligjërisht del bashkefajtor por synimi nuk është tek padrejtësia ndaj qytetarit por tek gjobëvënia.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.