Standard.al

Shpërthim eksplozivi në Durrës (detajet)

0

Një shpëthim i fuqishëm eksplozivi ka tronditu këtë mbrëmje Durrësin. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në një local.

Nga shpërthimi mësohet se nuk ka pasur persona të plagosur por vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje aktualisht policia.

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 29.01.2020, rreth orës 21:00, në lagjen Nr 13, Plazh, në murin e jashtëm të një lokali,në pronësi të shtetasit M.S, i cili ishte i mbyllur, është vendosur dhe ka shpërthyer një sasi e vogël e dyshuar si lëndë plasëse, për pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethaneve të ngjarjes, identifikimin  dhe kapjen e autoritve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.