Standard.al

Shënohen 132 viktima nga koronavirusi, Hong Kongu mbyll kufirin me Kinën

0

Ka shkuar në 132 numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë teksa një vend fqinj i saj si Hong Kongu ka marrë  masa drastike duke mbyllur kufirin.

Supermarketet në Wuhan, provinca të Kinës apo Azi janë boshatisur për shkak të virusit vdekjeprurës që ka bërë mijëra persona të largohen nga zona e rrezikut.

Tashmë Koronavirusi po krahasohet me virusin SARS, dhe në pak ditë shfaqje ka bërë një përparim të frikshëm.

6056 të prekur dhe 132 viktima janë regjistruar deri tani kurse SARS-i në 2003 në Kinë shkaktoi 774 viktima dhe 8098 të prekur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.