Standard.al

Për t’i thanë NDAL propagandës antiamerikane dhe shpifjeve sorosiane kundër planit amerikan të paqes Serbi-Kosovë!

0

Nga Avokati Altin Goxhaj, perfaqesues i Levizja AntiSoros

Nese keta lulzimsat mediatike dhe te FB qe ka ndersy Lyl Sorosi (natyrisht dhe gjithe mercenaret e Soros mavi dhe ylberist qe heshten bashke me ta ne 2018) per te shpif kunder Trump sikur “Plani Amerikan per Kosoven synon cenimin e trojeve te Kosoves”, te na jepnin vec nje fakt te vetem une do t’u kerkoja ndjese publike dhe do bertisja edhe une me shume se ata! I vetmi autor dhe lobues me miliona dollare i nje skenari per copetimin e Kosoves eshte Soros!

Sic e kemi zbuluar ekskluzivisht nen censure te plote mediatike (kuptohet pervec FAX NEWS) qe ne fund Korriku 2018 qe ideatori dhe skenarist ishte Fondacioni Soros dhe zbatues ishin Alex Soros, EDvEr Sorosi, Thacic dhe Vucic, te gjithe keta lulzimsa dhe sorosiste shpifes sot atehere heshtnin dhe bubrronin per te fshehur skandalin nderkohe qe Lyl Sorosi nuk e tha nje gjys llafi gjithe 2018 per kete akt te rende dhe kriminal tradhetie!

Sot gjithshka bazohet ne shpifje dhe burime te drejtperdrejta te jenicereve te Soros! E verteta eshte qe SHBA (por jo shqiptaret) eshte e shqetesuar per ritmin e tmerrshem te hemoragjise se C’NJOHJEVE qe ka nidsur prej 1 dekade dhe po pershpejtohet ne OKB nga shume shtete qe dikur e njohen por nen presionin dhe lobimin e Rusise dhe Kines po ndikojne cdo dite qe ta kthejne mbrapsht procesin e njohjes se Pavaresise se Kosoves!

Dhe duke pasur parasysh dobesimin e faktorit shqiptar dhe forcimin e atij serb por edhe fuqizimin ne rritje te influences globale te Rusise dhe Kines ne arenen nderkombetare e ardhmja e Kosoves mund te vihet ne dyshim nese nuk ndalon me urgjence procesi i hemoragjise se c’njohjeve te njohjeve te vjetra dhe frenimi pergjithmone i njohjeve te reja! Avancimi i Serbise para shqiptareve per t’u bere anetar i BEse mund ta bllokoje pergjithmone integrimin europian te Kosoves!

Ndaj SHBA synon mbylljen e nje mareveshje te njohjes Kosove-Serbi ku nuk ka asnje shkembim trojesh (pervecse ne mashtrimin e klysheve te Soros) qe Kosova te njihet pergjithmone nga Serbia dhe te vendoset paqja nje here e pergjithmone ne Ballkan! Dhe aleati yne i vetem ne planet, eshte gati te paguaje miliarda per Serbine vetem e vetem qe ai t’a njohe Kosoven! Nderkohe gjithe plehrat e Soros, Rilindjes dhe Lylit ne Shqiperi dhe Kosove po hedhin balte dhe shpifje sipas urdherit te Soros! Sps nje Mareveshje Paqeje Kosove-Serbi do ndikonte ne favor te Trumpit ne SHBA dhe zagaret e Soros nuk mund t’a tolerojne kete fakt!

Shqiptaret nuk e dine se Pavaresia e Kosoves eshte nje akt unik dhe “mision imposible” ne boten e pas Luftes se Ftohte, nje mrekulli qe SHBA ja dhuroi shqiptareve duke kapercyer cdo pengese dhe duke iu kundervene ballas apo underground gjithe botes ne nje dekade derisa ja dolen! Shqiptaret nuk ja kane idene se nuk ua meson kush se ajo qe ka bere SHBA per Kosoven eshte nje nga veprimet me pak me leverdi dhe me aq shume kosto per SHBA por e bene se ne jemi te bekuar dhe me fat qe kemi ne krah nje aleat si SHBA!

100 vjet me pare, ish Kryeministri Jugosllav Nikolla Pashic i shpjegonte Venizellos se “Serbia e pranon nje Shqiperi te Pavarur me kushtin qe ajo te jete nje vend i palumtur dhe i dobet! Por duhet te kemi shume frike se nga deshperimi shqiptaret mund te gjejne nje aleat te fuqishem dhe pastaj ne do rrezikonim gjithshka!” Dhe Pashic ishte njeri i mencur dhe dinte se cfare fiste! Ai e dinte se ishte Presidenti Wilson ai qe hodhi ne ere planin Serbo-Grek (te mbeshtetur nga fuqite e medha) dhe qe prej asaj kohe nje nga objektivat kryesore te Serbise ne 100 vjet ishte te mos i lejonin shqiptaret me diversantet e tyre ne Shqiperi qe te afroheshin me SHBA dhe qe prej 8 Nentorit 1941 kur moren ne dore drejtimin e Shqiperise i vetmi objektiv i tyre nepermjet mercenareve te tyre ne Shqiperi ishte te pengonin afrimin e Shqiperise me SHBA! Kjo mundesi u nderpre me renien e Diktaturesd por u ringjall kur Soros iu afrua Serbise pas fitores se Trump!

Por sot shqiptaret kane harruar gjithshka dhe propaganda antiamerikane e sponsorizuar nga Soros qe kur fitoi Trump duke vene ne levizje gjithshka dhe gjite jeniceret e Soros ne politike majtas djathtas, media dhe shoqeri civile, mundohet ti armiqesoje shqiptaret me SHBA duke kryer nje akt vetevrasje kolektive! Kete po bejne sot gjithe Networku Soros ne Shqiperi dhe Kosove por edhe ata jashte sic ishte rasti i Carl Bild i njohur si mercenari mavi i Soros i cituar si njeriu i tij i besuar ne dokumentat e zbuluar nga WikiLeaks!!!

Kjo Propagande AntiAmerikane qe po ndodh si ne Tirane dhe Prishtine dhe duhet te ndaloje tani! Naivet te reflektojne, ndersa mercenaret e Soros te etiketohen si tradhetare!

MOS HARRONI, PO TE MOS ISHTE SHBA, SHQIPTARET DO TE PERFUNDONIN SIU KURDET! Dhe SHBA jane i vetmi vend ne planet qe ka prioritet me shume shqiptaret se serbet! Dhe Plani Amerikan i Paqes Kosove-Serbi i prezantuar nga Ambasadori Grenell jo vetem qe nuk ka asnje shkembim trojesh por mbi te gjitha i jep Kosoves garancine e vetme per tu anetaresuar ne BE dhe NATO pa u penguar dot as nga Serbia dhe askush tjeter!

P.s. Pyetjes se pse Lyl Sorosi me jeniceret e tij pse eshte i perfshire ne kete propagande antiamerikane dhe antiTrump dhe cfare leverdie ka, kemi kete pergjigje te perseritur:
Lyl Sorosi ka mision si diversant i Soros qe ta zhbeje Opoziten, dhe ta fuse PD ne listen e zeze te SHBA para kalljes nendhe, si e vetmja mundesi qe Rilindja dhe EDvEri te mbijetojne si nje e Keqe e mbetur dhe e shkuar perballe riciklimit te nje te Keqe te re te ardhme!

(Grafike ilustruese marre nga I Madhi Avni Delvina)

Fotografia e Avokati Altin Goxhaj

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.