Standard.al

Disiplina masakron Interin, Milani në festë!Ja vendimi i befasishëm për Lautaron

0

Interi barazoi në javën e 21-të të Serie A me Cagliarin në shtëpi me rezultatin 1-1.

Në fund të këtij dueli në “San Siro” autori i golit për zikaltrit, Lautaro Martinez shpërtheu keq ndaj gjyqtarit Maganielli për një faull në mesfushë. Argjentinasi u ndëshkua me karton të kuq pasi ofendoi arbitrin kryesor. Në lidhje më këtë çështje ka reaguar edhe komisioni i disiplinës panë Legia Calcio e cila ka dënuar me dy ndeshje.

Trajneri Antonio Conte nuk do ta ketë në dispozicion sulmuesin në përballjet kundër Udineses dhe në derbin e Madonninas. Dy ndeshje pezullim ka qenë edhe masa ndëshkimore për portierin e tretë të Interit, Tommaso Berni. I shpëton masës ndëshkimore Antonio Conte.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.