Standard.al

VIDEO/ Rreze drite mes rrënojash, në Turqi foshnja lind në kohën e tërmetit

0

Në ditën kur tërmeti me madhësi 6.8 ballë goditi  provincën Elazig të Turqisë, një grua solli në jetë  fëmijën e saj.

Gazetarja Shpresa Dine raporton për BË se ngjarja ndodhi në një klinikë private në Elazig. Gjinekologu dhe mamitë mbetën të qeta dhe vazhduan të bënin punën e tyre. Njëra nga mamitë u kujdes për të porsalindurin.

“Unë nuk mund të lija nënën dhe foshnjën. Më duhej të qëndroja i qetë dhe të mos kisha panik për sigurinë dhe shëndetin e nënës, fëmijës dhe stafit. Për fat të mirë, edhe nëna, ashtu edhe foshnja janë në gjendje të mirë shëndetësore ”, tha gjinekologu Nilai.

Video:

https://www.zougla.gr/kosmos/article/tourkia-genise-tin-ora-tou-sismou

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.