Standard.al

Moti sot, 26 janar 2020

0

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga hyrja e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm.

Moti sot do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu  me aktivtitet kryesor në zonën veriperëndimore dhe jug të vendit. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  5/12°C

Zonat e ulëta  10/20°C

Zonat bregdetare 12/19°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.