Standard.al

Del fotoja: Kjo është efektivja e policisë që iu vu tritol…

0

Kjo që shihni në foto është efektivja Orenal Buraku, e cila ushtron prej 17 vitesh detyrën e polices.

Ajo u sulmua rreth mesnatës së kaluar nga presona të paidentifikuar, të cilët i hodhën një sasi eksplozivi nga dera e jashtme në oborrin e banesës, ku për pasojë iu dëmtua mjeti tip “Audi”.

Si pasojë e shpërthimit ka vetëm dëme të vogla materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.