Standard.al

Tërmeti shkatërrues në Turqi, Basha: Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet e viktimave…

0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një mesazhi ka shprehur ngushëllimet më të thella për viktimat e tërmetit në Turqi, i cili ka shkaktuar, deri tani 21 viktima dhe ka shkatërruar shumë banesa.

Në një postim në Twitter, zoti Basha shprehet: “Ngushëllimet e mia më të thella për popullin turk dhe Presidentin Erdogan për viktimat e tërmetit. Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet e viktimave. U urojmë shërim të shpejtë të plagosurve dhe shprehim solidaritetin me popullin e Turqisë”- shkruan kreu i opozitës.

444b7b58 1945 4a15 8c87 7cd536ade085

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.