Standard.al

Pamje apokaliptike/ Ja pasojat e tërmetit tragjik në Turqi, kërkohet nën rrënoja për të mbijetuar (FOTO)

0

Termeti shkaterrues me magnitudë 6.8 i shkallës Rihter qe goditi mbremjen e djeshme rajonin lindor të Turqisë ka lene pas deri tani 20 viktima.

 

Mediat turke raportojne se mbi 100 ndërtesa janë shembur në Elazig dhe Malatya ku kanë humbur jetën dhe 21 persona.

 

Nderkohe numri i te plagosurve ka kaluar mbi 1030 të plagosur. Ata janë dërguar në spital për mjekim.

 

Flitet per se paku 30 persona nën rrënoja per te cilet vijojne operacionet e shpëtim kërkimit.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.