Standard.al

Konfirmohet largimi i katërt nga Milan, ja për kë bëhet fjalë!

0

Milan pritet që të zyrtarizojë edhe largimin e katërt nga ekipi për këtë merkato. Pas Reinës, Borinit dhe Caldarës, nga kuqezinjtë largohet edhe Ricardo Rodriguez. Sipas lajmeve të fundit, federata turke ka aprovuar kalimin e zviceranit te Fenerbahce.

Nicolò Schira@NicoSchira

The turkish federation have approved ’s move for Ricardo from . Fener will close the deal on loan with obligation to buy (€5M).

219 people are talking about this

Këta të fundit kanë mbyllur gjithçka sa i përket marrëveshjes me lojtarin dhe me Milanin. Formula e transferimit do të jetë huazim me detyrim blerjeje për 5 milionë euro. Rodriguez pritet të prezantohet në Turqi ditën e nesërme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.