Standard.al

“Antishpifja”, eksperti gjerman sërish ‘shuplakë’ Ramës: Organizata e tij po shtyp lirinë e medias!

0

Këshilltari ekonomik pranë CDU, parti qeverisëse në Gjermani, Martin Henze ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se përmes ligjit “Antishpifje” po shtyp fjalën e lirë të medias.

Në një postim në rrjetin social Twitter, Henze shkruan:

Në mediat afër Ramës qarkullon një tezë e vjetër, një dezinformim, që shtypi qeveritar, një organizatë antikushtetuese e sulmuar nga opozita ka të drejtë dhe që liria e medias është hequr nga organizata Rama është e gabuar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.